“Işık Kirliliği Temalı AÖS V Astronomi Öğretmen Seminerleri-5”

Astronomi Öğretmen Seminerleri-5 “Işık Kirliliği” Temasıyla 05-06 Aralık 2015  tarihleri arasında Ankara ODTÜ Eğitim Fakültesinde gerçekleştirilmiştir.

2015 yılı Birleşmiş Millerin çağrısıyla Unesco tarafından “Dünya Işık ve Işık Teknolojileri Yılı” olarak ilan edilmiştir. Bu amaçla ODTÜ Eğitim Fakültesinin destekleriyle üniversite içinde öğretmenlerimize yönelik olarak 2 günlük bir seminer programı gerçekleştirilmiştir.

Organizasyonu Doç.Dr. Memduh Sami TANER (Ar. Gör Dilber DEMİRTAŞ – Ar.Gör. Belkıs GARİP ) ve Düzenleme Kurulu Başkanlığını Prof.Dr. Zeki ASLAN‘ın yaptığı etkinliğimizde farklı branşlardan 50 öğretmenimize;

Prof.Dr. Zeki ASLAN

Prof.Dr. Dursun KOÇER

Doç.Dr. Bülent ASLAN

Doç.Dr. Sinan Kaan YERLİ

Yrd.Doç.Dr. Ayşegül YELKENCİ

 Emre GÜNEŞ

Mert KOÇER

Tahsin DEMİRCİLER  tarafından

-Işık Kirliliği ve Önleme Çalışmaları

-Ülkemizde Işık Kirliliğini ölçme ve Önleme Çalışmaları

-Işık Teknolojileri

-Karanlık Gökyüzü Parkları

konularında sunumlar yapılmıştır. Sunumların yanında SQM cihazlarıyla ODTÜ bahçesinde ışık ölçümleri uygulamalı olarak yapılmıştır.

Seminer programını görmek için tıklayınız.

Programın sonunda Dilek ÖZGÜL (İstanbul) tarafından oluşturulan bir proje dahilinde tüm ülkemizde uygulanmak üzere ‘ Işık Kirliliği Ölçümü ve Önlenmesi ‘ projesi kabul edilerek ilgili Milli Eğitim Müdürlüklerine sunulması kararlaştırılmıştır.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.