Güzel Bir Hediye: Kerbal Space Program

Okulların kapanmasına az kaldı. Çocuğunuzun başarısını ödüllendirmek ve yaz tatilini eğlenerek ve öğrenerek geçirmesine yardımcı olabilirsiniz. Tavsiyemiz güzel ve teknik bir oyun olan Kerbal Space Program…

Kerbin ana istasyonu

Başka bir dünya. Başka bir yıldız sistemi. Bu sistemin yaşam olan tek gezegeni de Kerbin (!). Yıldızın adı Kerbol.  Kerbin üzerinde uzay araştırmaları başlıyor. Önce küçük roketler yapıp birkaç bin metre yükseğe çıkma çalışmaları ve ürün denemeleri yapmak gerek. Her aşamada hem istasyon, hem Kerman’larımız (Kerbin gezegeninde yaşayanların genel adı) gelişiyor ve bilgileniyor. Kimi iyi bir pilot, kimi iyi bir araştırmacı, kimisi de iyi bir teknisyen oluyor. Siz de uzay aracı yapma aşamalarını, yörünge manevralarını, başka bir cisme gitmenin zorluklarını öğreniyorsunuz.

Kerbol sistemi

Bilimsel araştırmalar çok önemli. Bilimde ne kadar ilerlerseniz teknolojinizde o denli ilerliyor. Bunun için dikkatli analizler yapmalısınız. Verilen görevleri yapmak bu nedenle oldukça önemli.

Bir gezegenin çevresine ya da yüzeyine bir araç bırakabilirsiniz. Sürekli ölçümler yaparak size iletir. Kerbin’in uydusu Mun’a giderek keşfedebilir ve taş örnekleri toplayabilir, bayrağınızı dikebilirsiniz.

Mun’a gitme öyle kolay olmayabilir.

Kerbol sisteminde başka yerde yaşam var mı? Diğer gezegenlere uçuş yapabilirsiniz, ister Kermanlı ister sadece robotlu uçuşlar. Güç sizde, para sizde, bilim ve teknoloji sizde, mühendislik sizde…

Kerbin çevresinde br araştırma istasyonu geliştirebilirsiniz.

Bu oyun sadece çocuklar için değil her yaşta oynanabilecek, eğlenceli ve öğretici bir oyun. Uzay roketleri tasarlamanın, onları uçurmanın, görevi yerin yerine getirmenin ve kazasız belasız Kermanlarınızı tekrar Kerbin’e geri getirmenin sorumluluğunu ve zorluklarını görüyorsunuz.

Bence harika bir hediye olur. Ayrıntılar ve satın alma linki aşağıda…

https://www.kerbalspaceprogram.com

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.