Astronomi Öğretmen Seminerleri-7

Memduh S. Taner hocamızın inanılmaz enerjisi bitti sanmıştık ki AÖS-6 misafirleri yola çıkıp AÖS-7 ziyaretçileri kapıda göründüğünde gözlerimize inanamadık. Sanki 3 gün boyunca koşturan o değilmiş gibi yine koşturuyordu. Ne yiyip içteğini Tahsin Demirciler arkadaşımla tartıştık ama bir yanıt bulamadık…

Evet.. 28-30 Ocak 2016’da yine Antalya’da AÖS-6 biterken geldi AÖS-7 seminercileri. Yine aynı coşku ve aynı heyecanla karşı karşıyaydık. AÖS-7 için gelen öğretmenlerimiz seminerler kaçacakmış gibi bavullarını otel girişine bırakıvermişlerdi, aynı AÖS-6’dakilerin yaptığı gibi. Bir koşu,kayıt telaşı… Derken seminer başladı.

Size bir sır vereyim. Aslında ben bu seminerde olmayacaktım. Aksaray’a dönmem gerekiyordu. Ama izni Dursun Koçer’den almak için yanına gittiğimde sanki ne diyeceğimi anlamış gibi, bana bir görev verdi ve kaldım. İyi ki de kalmışım. Aksaray’daki işim birazcık bekleyecekti.

Sevgili Serdar Evren hocamız ayrılmak durumundaydı. Yerine Mert Koçer’i bıraktı. Mert AÖS-6’ya katılamamıştı. Böylece kadro sayı anlamında eksik kalmadı. Serdar hocamızın dersleri hemen hocalarımızla paylaşıldı.

Dursun Koçer hocam açılışı yaptı. Ardından dersler başladı. Her seminerde olduğu gibi teorik ve uygulamalı dersler peş peşe yapıldı. Bir salona bir bahçeye koşturmaktan ben bir ara yandaki karate salonuna bile daldım. Seminerin öne çıkan ve akılda kalan tarafı yan salondaki “Haaeee, huuueee” sesleriydi. Çocukların karate çalışması varmış da.

Işık kiriliği yine ses getirdi. Doç Dr. Bülent Aslan hocamız yorulmadan, pes etmeden herkesin sorusunu, yine her yerde yanıtlamaya çalıştı. Gece saatler 1’e yaklaşırken, üzerimdeki kalın hırkayla bahçeye çıktığımda Bülent hocayı üzerinde incecik bir tişörtle görünce neye uğradığımı şaşırmıştım. Orada da çevresine toplananlara bilgisayarından ışık kirliliği uygulamasını anlatıyordu.

Bu güzel seminer 30 Ocak günü bittiğinde geriye bu güzelim fotoğraflar kaldı. Fotoğraflar için Dilek ÖZGÜL öğretmenimize teşekkürler. İyi seyirler.

Not: Bu güzel seminerin sunularını indirip öğrencilerinize aktarmak ister misiniz? Tıklayın o zaman…

Düzenleme Kurulu Başkanı: Prof.Dr.Zeynel TUNCA

Konuşmacılar / Eğitmenler

Prof.Dr.Zeynel TUNCA (Ege Üniversitesi)

Prof.Dr.Dursun KOÇER (İstanbul Kültür Üniversitesi)

Doç.Dr. Bülent ASLAN (Anadolu Üniversitesi)

Doç.Dr.Tülin ERGİN (TÜBİTAK-Uzay)

Doç.Dr.Memduh Sami TANER (Akdeniz Üniversitesi)

Yrd.Doç.Dr. Ayşegül F. YELKENCİ (İstanbul Kültür Üniversitesi)

Dr. Korhan YELKENCİ (İstanbul Üniversitesi)

Öğr.Tahsin DEMİRCİLER (Denizli)

Öğr.Ümit Fuat ÖZYAR (Aksaray)

Öğr. Mert KOÇER (Kuşadası/Aydın)

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.