AstroBilgi Çocuk Akademisi

AstroBilgi’nin 11 kişilik eğitim kadrosu vardır. Eğitmenlerimiz üniversitelerimizin astronomi ve uzay bilimleri bölümlerinin veya gözlemevlerimizin akademik kadrolarında halen görevde olan veya emekli olmuş akademisyenlerden, ortaöğretim kurumlarında veya bilim-sanat merkezlerinde görevli olan öğretmenlerimizden ve gökyüzü fotoğrafçılığı ile amatör teleskop yapımının en usta sayılabilecek isminden oluşmaktadır. Bu kadro aynı zamanda Türk Astronomi Derneğinin Bilim Toplum Komisyonunu oluşturan üyelerdir. Eğitmen kadromuzu aşağıdaki poster görüntüden tanıyabilirsiniz.

Aslında eğitmenlerimiz 2006 yılından beri birlikte sayısız etkinliğe katılmış, ulusal ve uluslararası düzeyde birçok etkinlik düzenlemiştir. Eğitmenlerimiz çok uzun zamandır “AstroBilgi Öğretmen Seminerleri” adı altında farklı şehirlerde fen bilgisi, fizik, coğrafya, sınıf ve okul öncesi öğretmenlere çoğunluğu müfredat dahilinde olan seminerler vermekte, atölyeler ve gözlemler yaptırmaktadır. Zaman zaman davetli olarak başka akademisyenler ve öğretmenler de seminer vermek ve atölyeler yapmak üzere aramıza katılabilmektedir. Hatta bazı hocalarımız astronomi dışında farklı bir konuda da farkındalık yaratabilmek için sunum yapabilmektedir.

Öğretmenler için düzenlenen seminerlerimiz yanı sıra artık öğrenciler için de hafta sonu veya tatil zamanlarında 1 veya 2 günlük etkinlikleri Çocuk Akademisi altında tüm ülkemize yayarak genişleteceğiz.

Eğitim boyunca müfredat doğrultusunda birçok astronomi konusunda atölye çalışması yaptıracağız. Her bir atölyeden önce mini dersler vereceğiz tanıtımlar yapacağız. Birçok etkinlik STEM eğitimine uygun olarak hazırlanacak. Öğrenciler gruplara ayrılarak deneyimli öğretmenlerden konu hakkında rehberlik alacak.

Etkinlik sonucunda öğrenciler velilerine sunumlarını yaparak projelerini tanıtacaklardır. Atölyelerin çoğu güncel astronomi bilgilerinden derlenmiş olacaktır. Her bir öğrenci etkinlik sonucunda katılım belgesi alacaktır.

Çocuk Akademisi etkinlikleri takip etmek, katılmak veya bunları birlikte düzenleyebilmek için bizi takip ediniz veya bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi ve sevgi paylaştıkça büyür.

Facebook sayfası: https://www.facebook.com/astrobilgicocukakademisi

 

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.