AÖS 14 – 2 -4 Haziran 2017 DÜZCE

 

ASTRONOMİ ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ  :  AÖS‘ler  DEVAM EDİYOR.

 

AÖS 14  DÜZCE  ‘nin ardından..

AÖS 14 DÜZCE de   katılımcı öğretmenlerine uygulanan ön ve son test-anket lerin değerlendirilmesinin sonuçları  yayın hayatına bir iki gün önce başlayan “Anadolu Öğretmen Dergisi” nde (www.anadoluogretmendergisi.com) yayımlandı ;

Türkiye’de Bilim Eğitiminin Geliştirilmesi Açısından Astronomi Alanında Yapılanlar:
Astronomi Öğretmen Seminerleri (AÖS) Örneği

http://www.anadoluogretmendergisi.com/tr/wp-content/uploads/2017/04/AOD-tanermanaptuncakoceraslan.pdf


AÖS lerin bir tanesini daha geride bıraktık. 1-4 Haziran günlerinde DÜZCE’de yapıldı AÖS 14.  Düzce Bilim ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen bir etkinlik idi. 100 den fazla öğretmen katıldı. DÜZCE Valiliği, Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tam destek vardı. Destekleyen diğer kurum ve kişiler böylesi bir etkinliğin yapılmasını gerçekten istiyorlardı ve sahiplenmişlerdi. Bilim ve Sanat Merkezi’nin Müdürü Kenan Göktepe ve diğer öğretmenlerinin bu toplantı için nasıl bir özveri ile çalıştıklarını gördük. Çok güzel ve verimli üç gün geçirdik. Bu iş için el uzatan, destek veren her an yanımızda olan güzel insanlarla tanıştık. Güzel dostluklar edindik. Katılımcı öğretmenlerimizin istekli olmaları bizleri de etkiledi ve sonuç olarak herşey çok güzeldi.

Gece her türlü olumsuz hava koşullarına karşın, yeterince gökyüzü gözlemi yaptık. İkinci gece  kötü hava koşulları nedeniyle gözlem bitiminde evlerine giden öğretmenlerimizin, bir ara Satürn’ün gözlenir duruma geldiğini grup haberleşmesi kanalıyla duyar duymaz gece yarısı aileleri ile birlikte tekrar gözlem alanına gelmeleri çok etkileyiciydi. Su roketi uygulamasında, Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit‘de denedi ve o da herkes gibi ıslanmaktan kurtulamadı.

Yaşadığı kötü günleri geride bırakma uğraşındaki DÜZCE yeşil örtüsü

ile etkileyiciydi.

Başta müdürleri Kenan öğretmenim olmak üzere Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenlerine çoook teşekkürler. Emeklerine yüreklerine sağlık.

Katılımcı öğretmenlerimizin sunum ve atölye etkinliklerindeki devam ve istekli oluşları önemliydi. Karşılıklı iletişim çok güzeldi. Sonunda bizleri ayakta alkışladılar, etkileyiciydi. Hepsine teşekkürler…
Emeği geçen, destek veren yöneticilere teşekkürler.
Evsahiplerimiz ve konukseverlik harikaydı. Hepsine teşekkürler.

( Düzce TV de toplantı öncesinde ve sonrasında yanımızdaydı. Kapanış sonrası yaptığı haber aşağıdaki bağlantıda..
http://www.duzcetv.com/…/astronomi-seminerleri-tamamlandi.h…)


afiş

AÖS lerin bir yenisi   daha,

2-4 Haziran 2017  günlerinde DÜZCE‘de

gerçekleştirilecek.

DÜZCE nin yerel kurumlarının (DÜZCE Valiliği, DÜZCE Belediyesi,  DÜZCE İl Milli Eğitim Müdürlüğü)  destekleri ile DÜZCE Bilim ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen bu etkinliğe  bölgenin öğretmenleri katılabiliyor.   Fen Bilgisi, Fen ve Teknoloji, Fizik, Coğrafya branşları ağırlıklı olmak üzere  120 civarında öğretmen bu etkinliğe katılacak.

İstanbul Kültür Üniversitesi, Türk Astronomi Derneği ve Türk Coğrafya Kurumu‘da  destekleyen diğer kurumlar.

Düzce Belediyesi Kültür Merkezi salonlarında gerçekleşecek etkinlik ile ilgili  facebook sayfası :

https://www.facebook.com/groups/131505307396001/?fref=ts

Astronomi Öğretmen Seminerleri  kapsamında yapılacak etkinliğin bir diğer web sayfası bağlantısı da aşağıda yeralmaktadır.

http://www.astronomiogretmenleri.com/goster.php?konu=47

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.