AstroBilgi Öğretmen Seminerleri-15

Etkinliğimiz IAU’dan destek alabilmek amacıyla Ekim 2022’ye ertelenmiştir.

11-12 Haziran 2022

İstanbul Kültür Üniversitesi

Ataköy, İstanbul

AstroBilgi Öğretmen Seminerleri pandemi günlerinin ardından yeniden yüz yüze olarak başlıyor! En son 2020 senesinin başında yüzyüze düzenlenen eğitimlerimizin ardından pandemi içerisinde Youtube ve Zoom kanallarımızdan çok sayıda çevrimiçi eğitimler ve etkinlikler düzenledik.

https://www.youtube.com/astrobilgi

2 senenin ardından tekrar yüz yüze yapılacak olan bu eğitim ile öğretmenlerimizle kavuşuyoruz.

AstroBilgi Öğretmen Seminerleri-15 etinliğimiz 11-12 Haziran 2022 tarihlerinde İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Kampüsü’nde düzenlenecektir.  Türkiye’nin tüm şehirlerindeki tüm seviye ve branşlardaki öğretmenler başvurabilir. 

AstroBilgi Öğretmen Seminerleri-15 tüm seviye ve branşlardaki öğretmenlerin müfredatta karşılaştıkları bazı astronomi konuları hakkında kendilerini geliştirmeleri hedeflemektedir. İki günlük eğitimde, temel astronomi kavramlarının yanısıra popüler  konular da ele alınacaktır. Gece ve gündüz gözlemleri yapılacaktır. Öğretmenlerimizin kavramları öğrencilere etkin biçimde aktarabilmeleri için kullanabilecekleri güncel uygulamalı etkinlikler de tanıtılacaktır.

Etkinlik katılım ücreti 150 TL’dir. Katılım ücreti, İKÜ Yayınevinden basılan AstroBilgi Kitabı’nı (AstroBilgi: Öğretmen Öğrenci ve Uzayla İlgilenen Her Okurun El Kitabı, 110 TL değerinde), İKÜ çantası ve kırtasiyesi ile çay-kahve ikramlarını kapsamaktadır. Ücret karşılığında fatura kesilecektir. Program süresi içerisinde yeme-içme ve konaklamalar katılımcıya aittir. Salon kapasitesi sebebiyle başvurularımız 225 kişi ile sınırlıdır. Katılım ücreti yatırıldıktan sonra başvuru aktive edilecek olup ilk 225 kişi kabul edilecektir.

Bu etkinlik Türk Astronomi Derneği TAD ve Uluslararası Astronomi Birliği Astronomi Eğitimi Ofisi Türkiye Koordinatörlüğü IAU OAE NAEC tarafından tanınmaktadır.

Aşağıdaki facebook sayfamıza ve gruplarımızı takip ederek güncellemelerden haberdar olabilirsiniz:

https://www.facebook.com/astrobilgi.org

https://www.facebook.com/groups/3737445289601969

    • Necati Demiral on 13/05/2022 at 10:14
    • Cevapla

    Katılım için öğretmen olmak gerekli midir? Biz amatörler de temel bilgimizi pekiştirmek ve geliştirmek için katılmak isteriz.

    1. Seminer öğretmenlere yönelik düzenlenmektedir. Bu nedenle öğretmen olmayanların başvurusu kabul edilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.